Sztuczna Inteligencja Interesuje się nią Bill Gates

O Billu Gates’ie mówi się wiele. Właściciel Microsoftu ma wielkie bogactwo, udziały na aukcjach giełdy przekraczają najśmielsze oczekiwania. Można powiedzieć, że każdy jego krok, będzie krokiem każdego z nas. Zobacz już teraz jakie zainteresowania najbardziej zabierają czas miliarderowi. Technologie informacyjne mają przyszłość, tylko w jakim kierunku się ona rozwinie? Jeśli masz taką możliwość to zapoznaj się ze sztuczną inteligencją.

O Microsofcie wie prawie każdy. Bill Gates założyciel tej firmy prowadzi blog. W jego ramach zachęca do przeczytania pięciu konkretnych książek. Najważniejszym punktem tej listy są książki popularnonaukowe. Ten miliarder chciałby przekształcić nasz świat w lepszą wersję, wspomaganą przez roboty, maszyny i sztuczną inteligencję.


Bill Gates jest zachwycony sztuczną inteligencją. Dlatego zachęca swoich fanów do przeczytania książki popularnonaukowej pt. „Tysiąc mózgów: nowa teoria inteligencji” autorstwa Jeffa Hawkinsa. Innymi ciekawymi propozycjami z działu IT są: „Łamacz kodów” Jennifer Doudna i „Edycja Genomów i Przyszłość Rodzaju Ludzkiego” Waltera Isaacsona. Kierując się propozycjami Billa Gatesa można dojść do wniosku, że przyszłość mają tylko zainteresowania ścisłe. Szczególnie zaś artificial intelligence . Te człekopodobne stworzenia mają wspomóc pracę i życie człowieka. Chociaż jest to piękna idea, na razie pozbywają go pracy i przynoszą ze sobą nowe możliwości pracy.


Bill Gates jest tak zafascynowany AI, że wspiera CRISP – Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats, który umożliwia modyfikowanie genomu w konkretnych miejscach. Jak sam twierdzi: „Znam CRISP ze względu na moją pracę w fundacji – finansujemy wiele projektów wykorzystujących tę technologię – ale mimo to wiele nauczyłem się z tej obszernej i przystępnej książki, opisującej odkrycie metody przez laureatkę Nagrody Nobla Jennifer Doudne i jej współpracowników”.
Prezentowane informacje może nie są szokujące ale w perspektywie czasu mogą wydać się przełomowe. Wszelkiego rodzaju choroby leczone przez artificial intelligence mogłyby stać się rzeczywistości każdego z nas. Na razie pewnego rodzaju fragmenty takiej rzeczywistości są możliwe w Ameryce.
Źródło: gatesnotes.com

One Comment on “Sztuczna Inteligencja Interesuje się nią Bill Gates”

  1. Czy jest jakaś branż, którą się nie interesuje Gates? Mądry człowiek, ale w Internecie są niezliczone złe opinie na jego temat.

Komentarze wyłączone.