Włoski regulator finansowy przestrzega przed Binance

Włoska Krajowa Komisja ds. Spółek i Giełdy ostrzega, że Binance nie jest autoryzowane do świadczenia usług inwestycyjnych we Włoszech.

Rządowa organizacja znana również jako CONSOB (Commissione Nazionale per le Società e la Borsa) wydała oświadczenie, w którym stwierdza że Binance Group i spokrewnione firmy nie mają podstaw prawnych do świadczenia usług inwestycyjnych we Włoszech, oraz w ogóle prowadzenia działalności na terytorium kraju.

Regulator wyraził się konkretnie o Binance.com – głównej stronie giełdy. CONSOB podjął kroki prewencyjne i przestrzega mieszkańców Włoch przed potencjalnymi problemami mogącymi wyniknąć z komplikacji prawnych – w związku z tym zaleca zachowanie szczególnej ostrożności podczas podejmowania decyzji o inwestycji na platformie.

Włochy dołączyły do rosnącej grupy krajów, które wspólnie ostrzegają ludzi przed Binance – największej giełdy pod kątem wolumenu transakcyjnego.

W zeszłym tygodniu, włoska firma prawna Lexia Avvocati ogłosiła podjęcie czynności prawnych przeciwko Binance, celem odzyskania szkód odniesionych podczas handlowania kryptowalutami na platformie, zarzucając giełdzie złamanie własnych zasad odnośnie handlu Futures (forma transakcji pochodnej).

CONSOB jest jednym z wielu organów zalecających zachowanie ostrożności – w gronie przeciwników znajdziemy także organy Wielkiej Brytanii, Kajmanów, Tajlandii, Kanady, Japonii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Polski.

Włoski organ ponadto zarzuca giełdzie, że nienadzorowane wewnętrzne ruchy kryptowalut na platformie budzą niepokój. Może to bezpośrednio przełożyć się na zaufanie włoskich inwestorów – włoski kanał Binance na telegramie ma ponad 25000 użytkowników.

Dodatkowym zarzutem jest fakt, że Binance jest firmą zarejestrowaną na Kajmanach. Sama firma odmawia podania swojej dokładnej lokacji, stwierdzając, że przedsiębiorstwo jest „zdecentralizowane” i „operuje ze znaczącą liczbą regulowanych organów na całym świecie”.

Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Futures
https://www.reuters.com/world/china/crypto-exchange-binance-not-authorised-italian-regulators-say-2021-07-15/
https://www.consob.it/web/consob-and-its-activities/news-in-detail/-/asset_publisher/kcxlUuOyjO9x/content/communications-for-investor-protection-on-binance-group-15-july-2021-/718268
https://cointelegraph.com/news/italian-finance-regulator-issues-warning-on-binance-crypto-exchange

One Comment on “Włoski regulator finansowy przestrzega przed Binance”

  1. Czyżby ktoś chciał wykończyć Binance? Giełda jest na rynku od lat i jest jedną z najbardziej zaufanych w branży.

Komentarze wyłączone.