Instagram- wirtualny świat.

Instagram w obecnych czasach, mimo, że powstał w 2010 roku, jest niezwykle popularny, młodzież publikuje swoje zdjęcia aby w ten sposób zyskać popularność w Internecie oraz nowych znajomych, polubienia.
Trzeba przyznać, że serwis, który na początku swojej działalności był mało znany, to dzięki odpowiednim zabiegom marketingowym, zyskał niesłychaną popularność zarówno w USA jak i Europie.
Przynosi on niebywałe zyski swoim właścicielom, poprzez płatne reklamy bądź płatne subskrypcje.
XXI wiek jest jedną wielką rewolucją technologiczną i naukową- w tym również erą Internetu.
Młodzi ludzie korzystają z sieci aby zdobywać informacje, ale również ich celem jest poznawanie nowych ludzi, chęć przeżycia przygody.
Niestety zapominają o grożącym im niebezpieczeństwach oraz zagrożeniach ze strony osób, których zamiary są złe lub nie do końca jasne.


Często doprowadza to do tragedii.


Jednak sam Instagram oraz idea towarzysząca jego twórcom jest niezwykle ciekawa.
Oferuje ona rozrywkę, możliwość dodawania własnych multimediów, zdjęć, filmików z wydarzeń własnego życia, coś bardzo podobnego do Facebooka- którego zresztą on jest właścicielem.


Dzięki zaawansowanej technologii, można łączyć ze sobą te dwa podmioty.


Co ciekawe, dwa lata po powstaniu tego portalu, gdzie administratorami było zaledwie trzynastu pracowników, został on sprzedany za niebagatelną kwotę 1 miliarda dolarów i właśnie poprzez sfinalizowanie tej transakcji, stał się on własnością Facebooka.
Wtedy też zaczęła się kampania zachęcająca do aktywacji własnych kont na skalą globalną- co przyniosło nie tylko zamierzony sukces ale również pieniądze, które niejakby zwróciły się z kupna serwisu.
W 2012 Instagram wyłączył wsparcie dla zdjęć publikowanych na Twitterze i od tego dnia nie istnieje możliwość wyświetlania na Twitterze fotografii wykonanych za pomocą programu Instagram, co nie oznacza, że nie jest on zintegrowany z innymi aplikacjami- np mesengerem.
Widać, że możliwości jakie oferuje ta platforma są bardzo duże, można w niej budować własną markę, co w świecie globalizacji jest niezwykle ważne.

One Comment on “Instagram- wirtualny świat.”

  1. Wirtualny świat mający niewiele wspólnego z prawdziwą rzeczywistością… Każdy chce się popisać i pokazać, jakiego to niema wspaniałego życia.

Komentarze wyłączone.