Rodzaje klawiatur komputerowych

Klawiatura od początku swojego istnienia jest jednym z najważniejszych urządzeń peryferyjnych dla każdego rodzaju komputera, ponieważ bez niej nie możemy wysyłać instrukcji do komputera. Obecnie, dzięki USB i Bluetooth, które pozwalają na łatwe podłączenie dowolnego urządzenia, istnieje wiele modeli klawiatur przeznaczonych do wszelkiego rodzaju potrzeb. Mając to na uwadze, napisaliśmy ten przewodnik, aby ułatwić Ci znalezienie klawiatury, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Klawiatury ergonomiczne

Klawiatury te zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować obciążenie mięśni podczas pisania przez długie godziny. Ich głównym celem jest uniknięcie chorób takich jak zespół cieśni nadgarstka i innych bólów wynikających z ciągłego używania klawiatury. Microsoft jest jedną z marek, która najlepiej rozwija ten typ klawiatury.

Klawiatury laserowe

Jest to dość innowacyjna technologia, urządzenie rzutuje klawiaturę na płaską powierzchnię, a gdy dotkniemy odpowiedniego klawisza działa tak samo jak każda inna klawiatura. Nie są jeszcze dopracowane i dość często zawodzą, co może prowadzić do chwil frustracji, ale w przyszłości może to być bardzo praktyczna technologia ze względu na poręczność i niewielką ilość miejsca, jaką zajmuje.

Klawiatury roll-up

Zazwyczaj wykonane z silikonu, ich główną zaletą jest to, że są bardzo lekkie, łatwe do przenoszenia i występują w wersji odpornej na działanie cieczy. Chyba ich największą wadą jest to, że są dość niewygodne, co ogranicza ich zastosowanie do bardzo specyficznych zadań.

Klawiatury dla graczy

Dla graczy klawiatura jest przedłużeniem ich ciała, więc im bardziej responsywna klawiatura, tym lepsza wydajność w grach. Klawiatury gamingowe wyróżniają się tym, że są bardzo konfigurowalne, dzięki czemu w najlepszy sposób dostosowują się do rodzaju gry, w którą gramy, mają również unikalne wzory z kolorowymi światłami LED, które sprawiają, że są bardziej efektowne. Jak wybrać dobrą klawiaturę do gier? Odpowiedź w linku.

Modele klawiatur przenośnych

Zaprojektowane z myślą o łatwym transporcie, posiadają technologię Bluetooth, dzięki czemu można je podłączyć do każdego z naszych urządzeń, czy to telefonu komórkowego, czy tabletu. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i tym, że korzystają z baterii.

Klawiatury z touchpadem

Bardzo przydatne, jeśli chcesz spokojnie zarządzać wszystkim z kanapy, ponieważ pozwalają na sterowanie, bezprzewodowo i wygodnie,  telewizorem lub komputerem. Istnieją modele łączące się bezprzewodowo przez USB lub Bluetooth, zasilane baterią lub akumulatorem.